Skip links

CheesyPeasy

Problem Neydi?

İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer alan CheesyPeasy, kafe konseptine sahip mekânı ile müşterilerine farklı lezzetler sunmak için yola çıkmıştı ancak mevcutta müşterileri ile bağ kuracak bir iletişim dili bulunmuyordu.

Brief

Öncelikle CheesyPeasy’e özgü bir kurumsal kimliğin yaratılması, iç mekân tasarımlarının yapılması, sosyal medya iletişim dilinin belirlenmesi ve bölgedeki rakiplerinden fark yaratması bekleniyordu.

Tarih

2022

Marka

Cheesy Peasy

Kategori

Sosyal Medya

01 Yaklaşım

Öncelikle hem reklam profesyonellerimiz hem usta mimarımız hem de yetenekli yazılım uzmanlarımızla bir araya geldik. Pazarlama ve reklam stratejisini belirlediğimiz CheesyPeasy markamız için ekibimizin farklı disiplinlerinin de katkısı ile kurumsal kimliğini belirledik. Daha sonra ürün portföyünden mekân tasarımına, dijital reklamlarından yazılım ve iş akışı süreçleri de dahil olmak üzere 360 derece pazarlama sürecini ele aldık.

02 Reklam

Pazar, rakip ve durum analizleri ile CheesyPeasy’nin mevcut sürecini değerlendirdik. Daha sonra hedef kitle analizi ile yemek yemeyi seven özellikle fastfooda ilgi duyan hedef kitlemizin iç görülerine ulaştık. Bu iç görüler doğrultusunda kreatif tasarımlarımızı belirledik ve tüm iletişim planlarımızı bu söylem üzerine kurgulayarak tasarım sürecini gerçekleştirdik. Logodan başlayarak tüm kurumsal kimliğini oluşturduk. Dijital medya da birçok ünlü ve influencer ile iş birliği yaparak markamızın açılışını yaptık.

03 Mimarlık

Konfor ile samimiyeti bir arada sunarak müşteriler için sıcak bir ortam oluşturduk. Logodan başlayarak tüm kurumsal kimliğin kafe iç mimarisiyle uyum içinde olmasını sağladık. İç mekanlarında kullanılan renk, malzeme ve dokularda dahi markanın samimiyetine ve markaya olan lezzet algısını artarak pekişmesine vurgu yaptık. İç mekânda tasarladığımız ‘‘selfie köşesi’’ ile müşterilimizin Instagram’da mekanımızı paylaşmalarını ve farklı bir deneyim yaşamalarını sağladık.

Sosyal Medya Tasarımları

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.